Trávy
pícniny

PÍCNINY

TRÁVY

V České republice zastupujeme odrůdy firmy Deutsche Saatveredelung AG. Tyto odrůdy vzešly z německého šlechtění firmy EURO GRASS Breeding. Všechny níže popsané odrůdy jsou registrovány v České republice (ÚKZÚZ).

Udržovatel: Deutsche Saatveredelung AG, Německo

Šlechtitel: EURO GRASS Breeding GmbH & Co. KG, D

Zástupce v ČR: OSEVA, AGRO Brno, spol. s r.o.

FABIO

Jílek mnohokvětý italský (Lolium multiflorum)
Přednost: vysoký výnos, vhodná na bioplyn
Středně raná tetraploidní odrůda s výbornými výnosy, zejména v dalších sečích. Vhodná jako komponent pro krátkodobé jetelotravní porosty. Vyznačuje se rychlým jarním růstem, po sečích hustě obrůstá. Navíc se jedná o zdravou odrůdu se střední odolností vůči rzi. Díky příznivým výsledkům je doporučována pro dvoupolní hospodaření. V Německu je tato odrůda také užívána pro produkci bioplynu.

LEON

Jílek vytrvalý (Lolium perenne)
Přednost: odolná proti zátěži
Tato trávníková odrůda je velmi robustní s dobrou snášenlivostí zátěže. LEON má vynikající regenerační schopnosti a obdržel dobré hodnocení všeobecné kvality. Charakteristický je dobrým hodnocením sečení a jemnými listy, je doporučován zejména pro golfové trávníky.

CAMILLA

Kostřava červená (Festuca rubra rubra)
Přednost: univerzálnost
Camilla je trávníková dlouze výběžkatá odrůda, pro svoji univerzálnost může být použita pro každý účel. To znamená, že je vynikající komponentou do směsí jak pro krajinné trávníky, tak i pro trávníky s vysokou zátěží.

OLIVIA

Kostřava červená (Festuca rubra commutata)
Přednost: zelená a zdravá
Tato vysoce kvalitní trávníková (trsnatá) odrůda je charakteristická svojí svěží zelenou barvou. Její hlavní předností je výborný zdravotní stav, velmi dobře odoláva proti všem nemocem. Je hustá, vytrvalá a má jemné listy. Je vhodná do všech typů tráníků.

ASTERIX

Kostřava rákosovitá (Festuca arundinacea)
Přednost: zelená, zdravá a odolná proti suchu
Asterix je trávníková odrůda, která je charakteristická pro svou tmavě zelenou barvu. Zároveň odrůda vykazuje dobrý zdravotní stav listů, což zdůrazňuje zejména jeho odolnost vůči listové skvrnitosti. Tvoří hustý, tmavě zelený a zdravý trávník. Za normálních okolností není třeba užívat fungicidy. Ve směsi s tmavě zbarvenými odrůdami Lolium perenne a Poa pratensis tvoří trávník odolný vůči zátěži a suchu. Díky své hustotě úspěšně odolává plevelům, to znamená nižší potřebu herbicidů. Vhodný, jak pro klasické trávníky, tak pro sportovní trávníky.

eu pruh2017