Ostatní plodiny

OSTATNÍ PLODINY

Firma OSEVA, AGRO Brno vyrábí široký sortiment polních plodin. Z této nabídky pro Vás přichystala v drobném balení následující plodiny:

Jetel luční

Krmná plodina, kterou lze zkrmovat v čerstvém nebo usušeném stavu, vhodná spíše do vyšších poloh. Výsev se provádí zjara, nejpozději ale do 15.7.
Výsevek: 1kg na 500 m2

Vojtěška setá

Krmná plodina, kterou lze zkrmovat v čerstvém nebo usušeném stavu. Vhodná spíše do nižších poloh. Výsev se provádí brzy na jaře nebo v létě do poloviny srpna.
Výsevek: 1kg na 600 m2

Krmná řepa - Kostelecká Barres

Její bulvy jsou červenooranžové barvy, středně velké. Jejich výhodou je dobrá skladovatelnost, nevýhodou horší dobyvatelnost z půdy. Výsev se provádí začátkem dubna.
Výsevek: 1kg na 400 - 500 m2

Krmná řepa - Bučianský žltý válec

Bulvy jsou žluté barvy, velmi dobře dobyvatelné z půdy, hůře skladovatelné. Tato odrůda se vyznačuje vysokými výnosy bulev a odolností proti suchu. Výsev se provádí začátkem dubna.
Výsevek: 1kg na 400 - 500 m2

Pohanka setá

Pohanka byla donedávna pozapomenuta, nyní se její obliba opět zvyšuje.
Její využití je všestranné - jako krmivo, medonosná i strnisková rostlina a v neposlední řadě jako dietetická potravina. Má vysoký obsah vitamínů, vlákniny a látky rutin, která působí pozitivně na cévy a krevní oběh.
Výsevek: 1 kg na 150 m2

Hrách setý

Hrách lze využít jako složku krmivové základny nebo na zrno. Možný způsob využití je i na zelené hnojení. Jeho význam zvyšuje také to, že obohacuje půdu o dusík. Výsev se provádí v březnu.
Výsevek: 1kg na 40 m2

Peluška jarní

Peluška je využívána jako součást krmivové základny, především ale jako plodina na zelené hnojení, obohacuje půdu o dusík. Vysévá se v březnu nebo jako meziplodina.
Výsevek: 1kg na 70 - 80 m2

Hořčice bílá

Semena se využívají zejména v konzervárenském průmyslu. Pro drobné pěstitele je však vhodná jako plodina na zelené hnojení. Je dodávána nemořená.Výsev se provádí co nejdříve na jaře nebo jako letní výsev na zelené hnojení.
Výsevek: 1kg na 650 - 800 m2

Další sortiment plodin

V drobném balení Vám nabízíme i tato semena:

Proso

Semínko je vhodné jako krmivo pro kanárky, andulky a ostatní drobné ptactvo.

Len

Lněné semínko je ve výživě ceněno pro své dietetické vlastnosti - působí proti nadýmání.
Lněné pokrutiny pak patří mezi nejlepší jadrná krmiva.

Slunečnice

Vhodná zejména jako zimní krmivo pro přezimující ptactvo. Bývá černá nebo proužkatá. Slunečnicový olej patří mezi nejkvalitnější a nejvyhledávanější pro vysoký obsah kyseliny linolové.

eu pruh2017