Tritikale jarní
head-obiloviny

OBILOVINY JARNÍ

TRITIKALE JARNÍ

DUBLETnáš tip

Udržovatel: DANKO Hodowla Roslin, Sp. z o.o., PL
Zástupce v ČR: OSEVA,AGRO Brno, spol. s r.o.

Polopozdní odrůda, rostliny středně vysoké se střední až dobrou odolností k poléhání. Zrno středně velké, podíl předního zrna středně vysoký až vysoký. Odrůda s vyváženou odolností ke všem chorobám, střední odolnost proti napadení padlím travním a rzí žitnou. Vysoce výnosná odrůda vhodná do všech oblastí pěstování tritikale. V intenzivních podmínkách se doporučuje ošetření morforegulátorem, ošetření fungicidy standardní dle infekčního tlaku. Výsevek 4–4,5 MKS/ha dle termínu setí a pěstebních podmínek. HTZ cca 42 g. Právně chráněná odrůda.

MAZURnáš tip

Udržovatel: DANKO Hodowla Roslin, Sp. z o.o., PL
Zástupce v ČR: OSEVA,AGRO Brno, spol. s r.o.

Výnosná odrůda polského šlechtění (2013–2015 nejvýnosnější v Polsku). Raná odrůda středního vzrůstu s velmi dobrou odolností poléhání. Vysoce výnosná odrůda vhodná do všech oblastí pěstování tritikale. V polském sortimentu má nejvyšší odolnost rzi plevové a fuzariózám v klase. Je tolerantní na kyselé půdy a má zvýšenou odolnost napadení námelem. Výsevek 4–4,5 MKS/ha dle termínu setí a pěstebních podmínek (180–200 kg/ha). Právně chráněná odrůda.

SANTOSnovinka

Udržovatel: DANKO Hodowla Roślin, Sp. z o.o.
Zástupce v ČR: OSEVA, AGRO Brno, spol. s r.o.

Santos je nejnovější, působivá, výnosná odrůda šlechtitelské společnosti Danko. Tato poloraná odrůda vyniká velkým vyrovnaným zrnem s nízkými propady a středním obsahem dusíkatých látek. Rostliny polorané odrůdy Santos jsou středně vysoké s dobrou odolností proti poléhání a velmi dobrou odolností proti chorobám. Výsevek 4–4,5 MKS/ha dle termínu setí a pěstebních podmínek (170–200 kg/ha). Právně chráněná odrůda.

eu pruh2017